Poslať na mail

Plánujete si svoju záhradu skrášliť o záhradný chodníček? Buďte kreatívni a nemajte strach urobiť si ho svojpomocne. Je to rýchle a jednoduché!Doplnky krásnej záhrady tvoria kvety v skalkách, záhradné jazierka, ale funkčným doplnkom, ktorý estetisky zapáda do záhrady je práve chodníček. Kameninový chodník, ktorý oživí Vašu záhradu a nevyžaduje si takmer žiadnu údržbu.

chodnicek_2

Na začiatku je dôležité vyčistiť miesto, na ktorom chodníček bude. Je nutné odstrániť všetku zeleň. Následne si chodník oddeliť dreveným, alebo betónovým obrubníkom a vyrovnať povrch. K zabráneniu rastu buriny na chodníku napomáha fólia, ktorú môžete položiť ako spodnú vrstvu chodníku. Na jej vrchnú časť je vhodné dať vlhký piesok a vyrovnať jeho povrch pomocou hrabličiek.

chodnicek_3

Po vyrovnaní strednej vrstvy (pieskovej) je vhodné ju ešte navlhčiť vodou a pomocou rovnej plochy zatlačiť a vyhladiť tento povrch.

chodnicek_4

Po zaschnutí už iba chodník obložíte plochými kameňmi, podľa Vášho výberu a špáry vyplníte štkom, alebo okrasnými kamienkami. A Váš záhradný chodníček je hotový.

chodnicek_5

Zdroj: http://www.goodshomedesign.com/

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať