Poslať na mail

Rozhodli ste sa so svojím partnerom, či partnerkou začať bývať spolu? Gratulujeme. Ak už každý z vás má svoju domácnosť, nemusí byť zlúčenie dvoch domácností do jednej úplne ľahká úloha, pokiaľ každý trvá na tom svojom type štýlu, alebo nábytku. Nižšie uvádzame zopár tipov, ako sa dá skombinovať domácnosť tak, aby tento proces bol pre oboch pozitívnym zážitkom.

 

domacnost-7

 

 Zoznam a posúdenie vybavenia

Urobte si zoznam vybavenia, ktoré máte vy a ktoré má váš partner. Zoznam vybavenia a nábytku, ktoré ste za ten čas nazbierali môže byť naozaj veľký a z mnohých vecí budete mať duplicitné vybavenie, no vy sa však budete musieť rozhodnúť pre jedno. A verte, je to dobré spraviť teraz, ako keď dole už máte zaparkovanú dodávku plnú vecí a vy neviete čo povedať nervóznemu sťahovákovi. Každý z vás by si mal ten zoznam najprv zostaviť a posúdiť individuálne. Zbavte sa všetkého, čo nepotrebujete formou darovania, alebo odpredaja na e-bazároch. Pokiaľ váhate nad niektorými položkami, dajte ich na pár dní na stranu. Po pár dňoch sa vráťte k nim a posúďte ich ešte raz či zostanú, alebo ich posuniete ďalej.

 

Vzájomné zlúčenie zoznamov by malo rešpektovať svoje potreby a zároveň potreby toho druhého. Je dobré občas sa niečoho vzdať a prijať niečo nové. Treba sa o tom veľa zhovárať.

 

domacnost-3

 

Nechajte priestor určiť nutné kompromisy

Ako sme už spomenuli, určite bude vo vašich zoznamoch viacero duplikátov, obzvlášť keď ste predtým žili pomerne dlho sami. Namiesto klasickej argumentácie, koho posteľ je pohodlnejšia a „lepšia“, je lepšie nechať priestor, ktorý kus nábytku nakoniec zostane.

 

Myslite realisticky ohľadne veľkosti vášho nového domova. Napríklad veľká pohovka v tvare L nebude asi dobrá voľba pre užší byt i napriek tomu, že by sa tam ako tak zmestil. Takisto moderný nábytok sa tiež veľmi nehodí do starého, alebo rustikálneho obydlia. Ak nemusíte, nerobte kompromisy z dvoch typov toho istého zariadenia a pokiaľ sa nehodia obidva, predajte ich a zaobstarajte si nové.

 

domacnost-5

 

Nájdite / vytvorte štýl, ktorý máte radi obaja

Váš nový domov by mal byť odrazom vášho nového štýlu. Pre mnohých to znamená rozhodnúť sa vyskúšať niečo nové a estetické. Porozmýšľajte spolu pri prehliadaní internetových stránok s podobným obsahom o možných štýloch a riešeniach, ktoré sa páčia obom. Môžete sa dohodnúť aj o rozdelení zodpovednosti za zariadenie jednotlivých izieb a priestorov.

 

Kombinovanie dvoch domácností do jednej môže byť nakoniec príjemnou záležitosťou, kde vytvoríte so svojim partnerom skutočne niečo nové a originálne, čo vyjadruje vás oboch. Budete mať pocit živej angažovanosti a radosť zo spoločne vytvoreného diela.

 

domacnost-6

 

Mohlo by vás zaujímať:

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať