Poslať na mail

Aktuálna spotrebná doba začína upadať a do popredia sa dostávajú kreatívne nápady, ako obnoviť to, čo už tu máme namiesto výstavby nových komplexov a tým zahlcovaniu celého prostredia. Tomuto sa môžu tešiť aj skateri z Bristolu, ktorí majú vďaka rekonštrukcií staro – nový skatepark.

Rekonštrukcia starých budov nie je jednoduchá. Zložitosť však zväčša nespočíva v stavebných úpravách, ale v administratíve, ktorá okolo toho je. Veľké budovy sú zvyčajne v správe viacerých majiteľov, ktorých dohoda je často zložitá a zdĺhavá, preto sa stáva, že aj perfektne premyslené projekty padnú.

To však neplatí pri rekonštrukcií starého bazéna v Bristole, z ktorého máme k dispozícií aj zaujímavý 2 minútový time-lapse záber od filmového režiséra Michaela McKelvaneyho. Pozrite si krátke video, ako to vyzerá, keď pri rekonštrukcií starej plavárne ide všetko hladko, ako po masle.

 

Takto nejako to vyzerá, keď sa spojí zaujímavý stavebný projekt so športom, ktorý má štýl. Pozrite si aj výsledok práce stavebníkov, ktorí zachránili ďalšiu chátrajúcu a nevyužívanú bodovu a vniesli do nej nový život.

 

 

Práve rekonštrukcia vnáša do priestoru novú atmosféru, ktorá je mnohokrát niekoľkonásobne lepšia, ako pri pôvodnej stavbe. Transformácia nevyužívaných priestorov na miesta s budúcnosťou je perfektná idea, ktorá pohlcuje aktuálne trendy stavebníctva. Bývanie v starých továrňach, tzv. loftoch, či rekonštrukcia starých lodných kontajnerov na obytný priestor. Toto všetko oblietava svet, ako úžasný nápad, ktorý šetrí naše prostredie. Tak palec hore pre podobné projekty.

Zdroj: HUH magazine

Mohlo by Vás zaujímať:

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať