Poslať na mail

Sneh už je pomaly minulosťou a väčšina domácich kutilov, ktorí disponujú aspoň kúskom zelene, už rozmýšľa, ako si skrášlia svoju záhradu či trávnik. Keďže trpaslíci sú zúfalo retro, prinášame vám návod, ako si vyrobíte svoju originál betónovú stoličku. Môžete ju umiestniť na trávnik a použiť podľa ľubovôle, napríklad aj na sedenie 🙂 

Čo potrebujete na svoju betónovú stoličku?

V prvom kroku budete musieť navštíviť predajňu, kde kúpite plastovú stoličku (napríklad z IKEA). Keďže tieto stoličky majú väčšinou tenké nohy, budete musieť urobiť zopár úprav pomocou širokej pásky. Takto upravenú stoličku otočíte nohami nahor.

Aby sa na betónovej stoličke nezbierala voda

Stred stoličky navŕtajte  (otvor bude slúžiť na odtok prípadnej dažďovej vody). Do dierky prestrčte hadičku a na spodnú časť stoličky nalejte betón. V oblasti nožičiek do betónu zastrčte výstuže (napríklad kusy roxoru).

Aby betónová stolička dobre stála

Odstrihnite z plastovej fľaše hornú a spodnú časť. Vnútorný valec pozdĺžne rozstrihnite a nasuňte na nožičky. Do takto pripravených tunelov „nalejte“ betón. Celou stoličkou dobre potraste, nech sa zbavíte prípadných bubliniek.

Teraz počkajte, kým betón vytvrdne

Nechajte betón vytvrdnúť aspoň 48 hodín. Potom dajte preč kusy plastových fliaš. Pripravte sa na to, že to pôjde ťažšie, tak si zoberte na pomoc napríklad dlhý šroubovák. Sedadlovej časti stoličky sa možno budete musieť zbaviť pomocou kotúčovej píly. Určite si však poradíte, pomôže hrubá sila (veď pôvodná plastová stolička vám už bude aj tak na nič.).

Finálne úpravy betónovej stoličky

Nakoniec obrúste drsné časti pomocou brúsky, prípadne tiež zabrúste nohy tak, aby stolička dobre stála. A je to. Máte vlastnú, homemade betónovú stoličku, ktorá sa dokonale hodí do exteriéru vášho domova. Buďte si istí, že susedia vám budú závidieť.

Pre kutilov, ktorí sú síce manuálne zruční, no chýba im predstavivosť, ponúkame toto inštruktážne video. Užite si s vaším kreatívnym projektom veľa zábavy. 🙂

[ig_video video_source_link_youtube=“https://www.youtube.com/watch?v=ho7-U59mwDg“ video_youtube_dimension_width=“500″ video_youtube_dimension_height=“270″ video_youtube_show_list=“0″ video_youtube_autoplay=“0″ video_youtube_loop=“0″ video_youtube_modestbranding=“1″ video_youtube_rel=“1″ video_youtube_showinfo=“1″ video_youtube_autohide=“2″ video_youtube_cc=“0″ video_alignment=“center“ video_margin_top=“10″ video_margin_bottom=“10″ disabled_el=“no“ video_sources=“youtube“ ][/ig_video]

 

Zdroj: http://www.homemade-modern.com/

 

Mohlo by vás zaujímať:

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať