Poslať na mail

Privítajte nový rok zmenou vo vašom interiéri. Aké sú trendy pre rok 2017?

 

Farba roka 2017

Každý rok prináša nové a nové interiérové dizajnové trendy a to aj v oblasti farieb. Aktuálnou farbou je svieža prírodou inšpirovaná žlto-zelená s oficiálnym názvom Greenery, ktorá má symbolizovať nové začiatky a návrat k prírode.

 

V rámci interiéru si nájde uplatnenie prakticky kdekoľvek. Či už sa rozhodnete pre väčšiu zmenu v podobe výraznej steny, alebo hľadáte len menšie oživenie, ktoré dosiahnete aj menej nápadnými bytovými doplnkami, určite nešliapnete vedľa. Ak ste podľahli už minuloročným farebným trendom – ružovej a svetlomodrej súčasná zelená ich krásne doplní. Môžete ju tiež kombinovať s ďalšími pastelovými, žiarivými aj tlmenými a samozrejme s neutrálnymi farbami.

 

 

Útulné priestory

Keďže technológie sú stále väčšou súčasťou našich každodenných životov, veľa z nás pociťuje potrebu vytvoriť si od nich aspoň nachvíľku odstup. Ako na to? Jedným z trendov pre rok 2017 je vytváranie malých útulných priestorov, ktoré slúžia práve na relax bez prítomnosti akýchkoľvek rušivých elementov. Takýto tichý priestor môže vzniknúť v akomkoľvek nevyužitom kútiku – v podkroví či pod schodiskom. Inšpirujte sa nasledujúcimi príkladmi.

 

 

 

 

Funkčný nábytok

Už v niekoľkých minulých článkoch sme sa venovali trendu mini domov a zariaďovaniu takýchto priestorov. V roku 2017 sa tento trend ešte viac posilní. Malé byty a domy však potrebujú efektívne riešenia v podobe funkčného nábytku, a práve ten sa dostane v nasledujúcom období do popredia. S nedostatkom miesta sa ľahko vysporiadate napríklad aj takýmito viacúčelovými kusmi nábytku:

 

 


 

 
Zdroj: doityourself.com, pantone.com
 
Mohlo by vás zaujímať:

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať