Poslať na mail

Ak ste toho názoru, že bývanie v dome má jedno veľké plus a tým je veľa miesta, asi nepatríte medzi tých, čo sa potešia mini domčeku. No verte, že tento je úplne iný.

Všetko záleží aj na prostredí, to platí aj v tomto prípade. Krásny, štýlový, pripomínajúci záhradný domček na okraji Austrálskeho Brisbane priam kričí po obdive. Prečo? Poďme sa na to pozrieť.

projekty domov m2

 

Už na prvý pohľad minimalistický projekt domu, no ukrýva oveľa viac ako sa zdá. Prepracovaný projekt domu, ktorý dovoľuje pohyb s jednotlivými časťami domu a tak dôkladne presvetľuje celý interiér.

Vďaka pohyblivým priečkam si môžu majitelia domu regulovať svetlo, ktoré vchádza do domu. Výrazným pomocníkom pri presvetľovaní sú jednoznačne francúzske okná, ktoré priestor nie len presvetľujú, ale aj opticky zväčšujú.

projekty domov m3

 

Kombinácia dreva a chladnejších prvkov ako nerez, či betón pôsobí veľmi harmonicky. V tomto prípade je interiér doplnený čiernymi doplnkami, ktoré pôsobia veľmi elegantne. Tento štýl je aktuálne veľmi obľúbený. Je špecifický práve svojou jednoduchosťou, čistotou a dôraz sa kladie práve na funkčnosť.

projekty domov m4

 

V porovnaní s projektami domov na Slovensku je táto stavba unikátnym príkladom, že v stavebníctve neexistujú hranice. Stačí trošku kreativity a aj malé bývanie môže pôsobiť priestranne a čisto.

Zaujímavým riešením, ktoré začína byť stále obľúbenejšie sú práve obklady na stenách. Či už ide o drevo, drevotriesku, či iný obkladový materiál. Tento spôsob je veľmi praktický a uľahčuje prípravu interiéru vzhľadom na rýchlosť výstavby. No v neposlednom rade toto riešenie vyzerá veľmi dobre.

projekty domov m5

 

Kombinované kuchynské linky, či kúpeľné sety už nie sú žiadnou novinkou. Tento spôsob zariadenia interiéru napomáha k práci s optickým vnímaním priestoru. V tomto prípade čierna pekne ohraničuje krajnú časť miestnosti, no zároveň bledá vrchná časť neuzatvára miestnosť a teda celá miestnosť nepôsobí stiesnene.

projekty domov m6

 

Nemusíte sa báť ani čiernej na stenách. Ak ju skombinujete s jednoduchým nábytkom, tak Váš byt, či dom zvýrazní a oživí.

Samozrejme najdôležitejšiu úlohu stále zohráva svetlo, ktoré pri tomto projekte domu má prioritu číslo jeden.

Mohlo by Vás zaujímať:

Foto: http://www.worn.cz/

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať