Poslať na mail

Nemusíte sa báť, trendy roku 2014 sú pestré a nepresadzujú len jeden smer. Pozrite sa teda, či by Vás viac nezaujalo pokračovanie prvého článku, ktoré viac presadzuje odvážne farby a svetlé drevo.

Modrá je dobrá

Pokiaľ ste fanúšikmi výraznejších farebných riešení v interiéri,  siahnite po modrej farbe. Tá sa stala medzi interiérovými dizajnérmi  nekorunovanou kráľovnou roku 2014. Dizajnéri vám nechávajú voľné ruky pri konečnom výbere tónov a ich vzájomnej kombinácii. Nosia sa doplnky tón v tóne- v rovnakom farebnom odtieni, no sú „povolené“ aj rôznorodé kombinácie kobaltovej, azúrovej, kráľovskej modrej či ďalších odtieňov, ktoré splynú do elektrizujúcej energie, ktorá nikoho nenechá chladným.

Pokiaľ však chcete byť absolútne „trendy“, máme pre vás tieto dva „modré tipy“:

blues

Námornícka modrá

Použitím tejto farby získa váš interiér dôstojnú aristokratickú atmosféru, ktorá v sebe spája prvky prirodzenej autority a domáckeho, uvoľňujúceho prostredia. Námornícku modrú môžete použiť ako farbu rôznorodých bytových doplnkov akými sú vankúše, závesy či všakovaké vázičky, no nemusíte sa báť ani odvážnejších riešení. Budete prekvapení, ako dobre táto farba vynikne vo väčších plochách-  či už ako farba steny alebo vašej obľúbenej pohovky.

Tyrkysová

Tento odtieň modrej je vo svojom výraze v absolútnom kontraste voči mäkkosti námorníckej modrej. Tyrkysová je vibrujúca farba, ktorá je vizuálne veľmi dominantnou farbou a aj napriek tomu, že sa radí medzi tie farby,  ktoré pôsobia skôr chladno, je plná energie.  Je  preto dôležité, aby ste rozsah použitia tyrkysovej farby vopred  dôsledne zvážili, pretože vzhľadom na svoju neprehliadnuteľnosť môže v interiéri pôsobiť veľmi dominantne až rušivo a vizuálne potláčať všetko ostatné. No aj keď môže použitie tyrkysovej farby v interiéri vyznievať na prvý pohľad príliš zložito až riskantne, aj v tomto prípade platí, že odvaha stojí za to.  Pokiaľ patríte medzi tých, ktorí nie sú až tak skúsení pri zariaďovaní interiérov, poraďte sa s odborníkom a kombinujte. Verte, že vaša domácnosť môže  tyrkysovou farbou  získať úplne nových dych a vy si poviete, že ešte nikdy nevyzerala lepšie…

Lighter-Coloured-Woods-

Drevo „oblečené“ v severskom štýle

Popularita tmavých tónov dreva v bytovom nábytku, tak používaných za posledných 5 rokov, je na ústupe. Dizajnéri siahajú po severskom štýle a aj prostredníctvom povrchovej úpravy dreva prinášajú do interiérov viac svetla. Drevo si tak ponecháva svoj prirodzený výraz a získava svieži „look“. Vďaka belavým a medovým odtieňom povrchových lazúr vyniká jeho prírodná štruktúra, ktorá vás nikdy nebude nudiť.  Najvhodnejším typom dreva pre tento seversky pôsobiaci štýl je drevo s výraznejšou vnútornou kresbou, akým je dub, čerešňa či borovica.

Zdroj informácií: Fresh HOME, Design & Architecture

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať