Poslať na mail

Už viete kde strávite sviatky? Doma s rodinou, alebo niekde v horách s priateľmi? Vedeli by ste si predstaviť oslavu Nového roka práve tu?

Táto stavba sa nachádza výmerou len 45 m štvorcových. No spĺňa všetky potrebné funkcie obytného priestoru.v krásnom prostredí Tirolských hôr v Rakúsku. Jej meno je Ufogel.

ufogel_02

Ufogel je výhradne zo smrekového dreva. Ponúka multifunkčný životný priestor, ktorý zahŕňa detailne navrhnutú kuchynskú linku, v ktorej sa jednoznačne dbalo na dizajn, no funkčnosť nebola druhoradá.

ufogel_03

Detailná práca je viditeľná aj v „malej“ kuchyni, ktorá poskytuje sedenie až pre 8 ľudí. Línie jednotlivých tvarov pôsobia na pozorovateľa harmonicky a tak aj malý priestor nevyzerá stiesnene.

ufogel_04

Samozrejme, že príjemný pocit navodzuje aj smrekové drevo, ktoré pôsobí čisto a spolu s veľkými oknami priestor otvára a prevzdušňuje.

ufogel_05

Zahnuté steny pôsobia útulne a v kombinácií s priestrannou manželskou posteľou je to dokonalý priestor na oddych.

ufogel_06

Vrchný obytný priestor má aj samostatnú bunku s ďalšou posteľou.

ufogel_07

Decentná kúpeľňa na štýl sauny v kombinácií s mramorom perfektne zapadá k ostatnému interiéru.

ufogel_08

Aj keď Ufogel nie je klasickou tirolskou stavbou, zapadá medzi ostatné domy a taktiež aj do tohto krásneho prostredia. Tak, čo myslíte? Môže Vám aj chatka v horách ponúknuť luxus hotela?

Zdroj: http://www.huhmagazine.co.uk/5988/the-ufogel

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať