Poslať na mail

Ak plánujete stavbu domu, alebo hľadáte inšpiráciu tak tento dom Vás určite zaujme. Obrovské okná, krásne okolie a jedinečná architektúra. Austrálska architektonická spoločnosť Room11 len prednedávnom dokončila úžasnú stavbu v Port Arthur v Austrálií. Ide o stavbu v krásnom prostredí autrálskej prírody.

Práve príroda bola inšpiráciou pre samotnú stavbu a jej dizajn. Prvky domu sú z prírodných materiálov, v exteriéri aj v interiéri hrá hlavnú ulohu drevo.

Prepojenie prírodných materiálov s dokonalým návrhom stavby tento dom radí medzi nízkoeneregetické domy. Dom sa skladá z presklennej časti, ktorá je hlavným zdrojom svetla. Samozrejme, že orientácia domu je prispôsobená tak, aby stavba využila tepelné zisky zo slnečného žiarenia.

V interiéri prevažuje biela farba, ktorá priestor otvára a v kombinácií s drevom a kameňom pôsobí čisto, kvalitne a zároveň útulne. Čierna farba je dominantou exteriéru, nepôsobí však rušivo.

Terasa je jednoduchá platforma, ktorá slúži ako pevný základ pre záhradný nábytok, ktorý sa určite využije pri posední v krásnom prostredí Tasmánskeho ostrova.

Foto: http://www.huhmagazine.co.uk/

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať