Poslať na mail

Projekt, ktorý mal jednoduché zadanie: Malý domček, na malom pozemku, s rozumnými nákladmi a toto všetko prepojené s domácou tradíciou. Budget bol 75 000 euro a výsledok je úchvatný.

Pod vedením architekta Petra Jurkoviča a jeho značky JRKVC vznikla jedna z jedinečných stavieb aj na Slovensku. Zväčša sa takýmito úlovkami chválime zo zahraničia, teraz už sú aj u nás!

Projekt sa presne držal zadania. Domček je s klasickou sedlovou strechou, ktorá pripomína vidiecky štýl. Jedna strana domu je kompletne presklenná a zabezpečuje tak dokonalé rpesvetlenie celého interiéru.

Konštrukcia domu je veľmi jednoduchá. Pozostáva z dreva, no je doplnená kontrasným betónom, z ktorého je podlaha domu. Samozrejme je v nej integrované podlahové vykurovanie.

Plot dokonale spĺňa podmienky vidieckého štýlu. Pôspobí jemne a príťažlivo. No zároveň spĺňa jeho funkciu a zabezpečuje súkromie.

Relaxačná zóna je miesto, ktoré pri dome nemôže chýbať. Tak je to aj v tomto prípade. Jednoduchý prístrešok, ktorý zabezpečuje oddych aj v nepriazni počasia.

Interiér funkčný a jednoduchý s výraznými prvkami, ktoré dokonale zapadajú do alternatívneho štýlu bývania. Požiadavky na projekt boli splnené a bývanie v tomto dome vyzerá skutočne zaujímavo.

 

Zdroje:
Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať