Poslať na mail

Staré palety môžu mať niekoľko životov a  v predchádzajúcom článku sme si ukázali, ako ich môžete využiť vo vlastnej záhrade. No ak záhradu a ani dom nemáte, no váš byt by potreboval nejaký kreatívny nápad, tu je možno nejaký objavíte.

Pracovný stôl nielen do detskej izby

Poznáte to…Vaše deťúrence rastú ako z vody a kde sa pozriete, maľujú, „farbičkujú“, lepia, skladajú, všade je málo miesta a pracovný stôl  je ťažko skúšaným kusom nábytku, ktorý si to vždy odnesie. Ak ste už rezignovali  na jeho „trvanlivosť“ a  hľadáte praktické a ekonomické  riešenie, ktoré čo- to vydrží, inšpirujte sa týmto nápadom!  Takto riešený pracovný stolík ponúka nielen veľa miesta pre všetky „výmyselníctva“, ale aj dostatok odkladacích priestorov.

polica-pre-najmensich

Knižnica pre najmenších

Rozprávkových knižiek nie je nikdy dosť…No kde len s nimi všetkými? Navyše, keď z vášho dieťaťa rastie malý intelektuál, ktorý chce mať knižky vždy poruke a listovať si v nich kedykoľvek ho to napadne, a to bez asistencie mamy, ktorá musí vysnívanú knižku zložiť z vysokej police…Aj v tomto prípade sú palety vynikajúcim a kreatívnym riešením! Vôbec nemusíte zostať len pri prírodnej štruktúre  dreva. Použite jasné, žiarivé tóny farieb a detská izba zrazu získa neopakovateľný šarm a poriadok.

102-2

Manželská posteľ inak

Máte radi iné veci?  Žiadne ležovisko pre vás nie je dostatočne veľké? Alebo vás len nebavia klasické postele a chcete niečo netradičné, najlepšie 2v 1?  Tak prečo neskúsiť toto dizajnérske riešenie, ktoré v sebe spája posteľný rám a rošt v jednom a je, na počudovanie, znova z paliet! J Môžete si byť istí, že takýto základ postele je dostatočne pevný na akékoľvek  vaše vylomeniny a čo je najlepšie, môžete si ho dotvoriť ako len chcete. S kolieskami, prírodný, farebný, vyšší či nižší…no paráda!

073

Praktický konferenčný stolík

Tak tento kus nábytku je tak jednoducho zrealizovateľný, že to musí zvládnuť takmer každý! Stačí kvalitná paleta,  brúsny papier, základný náter a je to! Dobre, ak vám to nestačí, vylepšenia môžete urobiť kedykoľvek: namontovať kolieska pre ľahké premiestnenie, doplniť sklenenú dosku pre ľahkú údržbu alebo sa vyšantiť s farbou.  Ale čo je najdôležitejšie- urobíte si ho sami a okrem toho, že bude plne funkčný, prekvapí aj svojou štýlovosťou.

Zdroj: Design Magazín

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať