Poslať na mail

Ak vás už s pribúdajúcim slnkom svrbia ruky a radi by ste znova oprášili svoju kutilské schopnosti, prinášame vám zopár skvelých tipov, ako využiť staré palety a vykúzliť z nich plnohodnotné kusy nábytku, ktoré navyše vyzerajú absolútne štýlovo. Neveríte?

Vonkajšia terasa z paliet

Ak ste si poctivo odkladali použité palety, ktoré vám zbytočne zaberajú miesto  na dvore či v stodole a už naozaj neviete, čo s nimi, máme pre vás zaujímavý tip! Prečo vyhadzovať zbytočne peniaze na sofistikované riešenia pre jednoduchú samonosnú terasu? Využite premyslenú konštrukciu obyčajných paliet, ktorých pospájaním získate terasu, ktorá vám poskytne dostatok miesta na sedenie a zaslúžený oddych.

zahradny-chodnik

Záhradný paletový chodník

Samozrejme, netreba zabúdať ani na prechádzky v záhrade. Ak nie ste veľkým fanúšikom studených, neosobných  riešení a aj záhradný chodník je pre vás vyjadrením vašej životnej filozofie postavenej na recyklácii  materiálu a absolútneho spojenia s prírodou, použite staré palety. Stačí, ak ich rozoberiete tak, aby ste získali jednotlivé stupienky a ošetrili ich špeciálnym náterom proti nasiakavosti dreva  a máte ekologické riešenie, ktoré vydrží niekoľko rokov.

zahradna-sedacka

Mobilná záhradná sedačka a set záhradného nábytku

Nie je nič lepšie ako vychutnať si lúče teplého jarného slnka na vašej obľúbenej terase. Že ste ešte nestihli kúpiť záhradný nábytok? Nevadí… takéto kúsky určite v obchode ani nenájdete. Sú pohodlné, lacné a hlavne, vydizajnujete si ich podľa svojho gusta.

zahradny-nabytok

Posteľ na sedenie a hojdanie

A čo tak posteľ v korunách stromov? Aj to je možné! Stačí zopár pevných paliet, ktoré poslúžia ako netradičný posteľný rám a rošt v jednom, dostatočne hrubý matrac, zopár vankúšov a záhradná hojdačka či dokonca záhradná postieľka je na svete. Tento nápad má však  jedno riziko: vysoko návykové!

Zdroj: Design Magazín

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať