Poslať na mail

Niet pochýb o tom, že priniesť do priestoru akcent v podobe výraznej farebnej steny je skvelým a pomerne jednoduchým spôsobom ako ho ozvláštniť a zmeniť na nepoznanie. Samozrejme, existuje  mnoho spôsobov ako to urobiť. V súčasnosti je stále veľmi populárna geometria a teda aj  chevronový vzor, u nás známejší ako rybia kosť, ktorý môžete docieliť viacerými spôsobmi. V nasledujúcich riadkoch nájdete niekoľko tipov ako na to aby ste dosiahli čo najlepší výsledok.

 

chevron-malovanie-stien-3

 

Tento „Cik-cak“ vzor na stene vytvoríte jednoducho pomocou zvolenej farby a maliarskej pásky alebo  použitím tapety či dokonca drevených pásikov ako obklad stien pre naturálnejší vzhľad.

 

chevron-malovanie-stien-4

 

Ak sa rozhodnete pre použitie tapety, na výber budete mať z viacerých  možností – farieb, štruktúr či usporiadania a pravidelnosti vzorov, no aj napriek tomu je tu tiež možnosť, že nenájdete presne to, čo ste si predstavovali.

 

V prípade, že vám viac vyhovuje stenu priamo namaľovať, máte viac než dosť možností ako môže výsledok vyzerať. Vzory môžu byť dokonale pravidelné alebo vytvoríte celkom nový unikátny a zaujímavejší dizajn. Všetko záleží len na vašej fantázii. Výhodou oproti tapete je navyše farba presne podľa vašich predstáv.

 

chevron-malovanie-stien-6

 

Stručný návod

1. Pripravte si všetky potrebné nástroje. Budete potrebovať:

 

  • Ceruzku
  • Meradlo
  • Maliarsku pásku
  • Penový maliarsky valček
  • Maliarsky valček a štetec
  • Farbu podľa výberu
  • Vodováhu
  • V prípade potreby aj rebrík

 

2. Rozhodnite sa aký dizajn zvolíte a ceruzkou si predkreslite hlavné body pre prvý riadok, ktorých sa budete držať. Dajte si záležať na tom aby ste udržali vzor rovný a pravidelný. Začnite s lepením pásky. Pri vzore ako vidíte na obrázku sa odporúča postupovať smerom od ľavého horného rohu steny. Pásku pri lepení držte natiahnutú za oba konce. Aby ste si boli istí, že páska dokonale priľnula k stene, môžete použiť malý penový valček a popritláčať ju.

 

3. Pokračujte druhým riadkom. Teraz už stačí ak prenesiete každý z hlavných meracích bodov o rovnakú vzdialenosť (podľa toho aké široké majú byť vzory) nižšie a pokračujete ako v predchádzajúcom bode, spájaním týchto bodov.
 
chevron-malovanie-stien-1

 

4. Pomocou maliarskeho valčeka a štetca začnite s nanášaním farby na podklad. Po zaschnutí farby pokračujte opatrným odstránením maliarskej pásky a chevronová stena je hotová!

 

chevron-malovanie-stien-2

 

Zdroj: contemporist.comprojectnursery.com

 

Mohlo by vás zaujímať:

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať