Poslať na mail

Trápia vás popraskané a poodlupované betónové povrchy? Postačí na opravu nivelizačný poter? Ako správne postupovať pri vyrovnávaní nerovností povrchu a jeho celkovej úprave vám napovie skúsený odborník.

 

Tento problém nivelizačným poterom určite nevyriešite, pretože ten vám neskôr praskne presne tam, kde už praskliny jestvujú v starej, pôvodnej vrstve. Ideálnym postupom by bolo aplikovať nový poter o min. hrúbke 5 – 7 cm. V takomto prípade je ale potrebné pridať PP vlákna, ktoré zabezpečia dôkladné vystuženie a zabránite tak tvorbe mikrotrhliniek v novom betónovom potere. Nivelizačným poterom vyrovnáte nerovnosti.

 

Existuje aj ďalší spôsob ako postupovať pri riešení problémov s popraskanými betónovými povrchmi. Do špár vtlačte kartón, tak aby ju úplne vyplnil, okolie vylejete poterom a nechajte dokonale zatuhnúť. Následne vyberte kartón, a v takto vzniknutej dilatácii, v mieste pôvodných trhlín doň natlačte akrylátový, alebo iný vhodný tmel. Zarovnajte s povrchom. Tým umožníte, aby sa pôvodný podklad mohol i naďalej hýbať a pritom by vám nemali vzniknúť trhliny na nových miestach.

 

Prajeme vám veľa šťastia s vašim projektom!

 

Mohlo by vás zaujímať:

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať