Poslať na mail

Pre mnohých majiteľov rodinných domov je garáž miestom, ktoré slúži nie len na úschovu motorových vozidiel, ale zvyčajne je tiež prvým miestom kam odkladáme momentálne nepoužívané predmety. Náradie, nevyužité materiály, či sezónne dekorácie – to je len zlomok z množstva vecí, ktoré nájdu svoje miesto práve v garáži. Jedinou možnosťou ako nezaplniť celú miestnosť až po okraj a predísť chaosu je správna a premyslená organizácia. Prečítajte si niekoľko typov ako maximálne využiť priestor garáže a zároveň získať vo veciach prehľad.

 

organizacia-garaz-2

 

1. Stropný úložný priestor

Strop v garáži ponúka dostatok priestoru, ktorý často prehliadame. A to je chyba! Práve vytvorením takéhoto úložného systému odstránite neporiadok „z cesty“ a uvoľníte priestor. Keďže dostupnosť k boxom môže byť vzhľadom na výšku zložitejšia, systém sa hodí najmä na odkladanie málo využívaných, sezónnych predmetov – dekorácií či športového náčinia.

 

Návod na to ako si takýto úložný priestor vytvoriť svojpomocne nájdete tu.

 

organizacia-garaz-1

 

2. Pridajte kolieska

Tam kde je to možné, pridajte na úložné jednotky kolieska. Mobilný úložný priestor dovoľuje ešte lepšiu organizáciu priestoru presne podľa aktuálnych potrieb a možností.

 

3. Nástenné panely na organizáciu náradia

Ak patríte k nadšeným domácim kutilom a vlastníte množstvo náradia, nástenné panely sú ideálnym spôsobom na ich organizáciu. Takýto úložný priestor je maximálne prehľadný a praktický.

 

organizacia-garaz-5

 

4. Úložné kontajnery s popisom

Tie najmenšie veci ako skrutky, klince a pod. je zvyčajne najťažšie udržať prehľadne usporiadané. Na tento účel poslúžia boxy označené nálepkou s popisom, ktoré je možné skladať.

 

organizacia-garaz-3

 

5. Vytvorenie zón

Vzhľadom na to, že garáž slúži viacerým účelom, rozdeľte priestor na niekoľko zón podľa využitia. Priestor tak bude lepšie organizovaný a prehľadnejší.

 

6. Zavesené na stene

Najväčšie predmety uschované v garáži ako rebrík, fúrik, bicykle či lyže sú, samozrejme, najväčšími požieračmi miesta. Preto vždy keď je to možné, snažte sa ich dostať zo zeme. Možností je veľa a o niektorých sme písali už v minulých článkoch.

 

7. Čas na pretriedenie

Ešte predtým než začnete s realizáciou predchádzajúcich bodov, všetky veci dôkladne pretrieďte a všetkého nepotrebného sa raz a navždy zbavte. Buďte nekompromisní. Budete prekvapení koľko priestoru tak ušetríte.

 

Zdroj: doityourself.com

 

Mohlo by vás zaujímať:

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať