Poslať na mail

Radi by sme si sami vyrobili vaňu a nejaké doplnky do kúpeľne z ortobetónu, pohľadového betónu. Viete mi prosím poradiť, kde by sa dal kúpiť? Ďakujem za každú radu, pôjdeme za ním kľudne i cez hranice ak by sa nedal kúpiť na Slovensku.


ODPOVEĎ ODBORNÍKA

 

Ortobetón je technicky „sklovláknobetón“ , betón vyrábaný pridaním sklenných vlákien. Je možné ho aplikovať buď nástrekom alebo liatím.

Pre malé množstvo odporúčam kúpiť práškovú zmes a pridať sklenné vlákna ( viac informácií na http://www.sklocement.cz/Anti-Crak.pdf). Na Slovensku je možné objednať si pohľadový betón priamo na betonárňach, ale minimálny odber je 1m3 a doba spracovania 45 minút od dodania. V tomto prípade je veľmi doležitá príprava debnenia. Pre realizáciu odporúčam overenú realizačnú spoločnosť. Taktiež je potrebné vopred prediskutovať vaše očakávania a možosti realizácie z betónu.

Pri výbere nábytku odporúčam zvážit profesionálnych výrobcov tohto nábytku, nakoľko pekne lesklý povrch nie je dosiahnuteľný iba jednoduchým vyliatím a prelakovaním. Tento materiál je potrebné naleptať, zbrúsiť a vykonať približne 7 základných krokov, ktorými sa dosiahne požadovaný efekt.

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať