Poslať na mail

V dnešnej uponáhľanej dobe máme stále menej a menej voľného času. Ak ste majiteľom domu so záhradou, no starostlivosť o ňu v dôsledku časovej vyťaženosti zanedbávate, možno nastal ten správny čas prehodnotiť jej úpravu. Kamenná záhrada síce výzorom asi nikdy úplne nenahradí tú tradičnú zelenú, no aj toto riešenie so sebou prináša nesporné výhody. Aké?

 

skalka-zahrada-benefity-1

 

1. Prežije aj v náročnejších poveternostných podmienkach

Intenzívne slnko, silný vietor či veľké sucho už nebudú dôvodom na obavu. Kameň prežije všetko aj bez náročnej starostlivosti a vďaka špecifickým a odolným rastlinám, ktoré sú určené do skalky sa nemusíte obávať ani nedostatku zelene.

 

skalka-zahrada-benefity-4

 

2. Vyžaduje len minimálnu starostlivosť

Ako už bolo spomenuté, záhrady vystavané prevažne z kameňa sú ideálne pre ľudí, ktorí žijú rušné životy a svoj voľný čas radšej venujú iným aktivitám. Kosenie trávnika, pravidelné polievanie záhrady, alebo zastrihávanie rastlín už nebudú problémom.

 

skalka-zahrada-benefity-2

 

3. Vyzerá dobre po celý rok

Pokiaľ budete venovať dostatok pozornosti návrhu záhrady a zvolíte správnu kombináciu rastlín kvitnúcich na jar, v lete, na jeseň a celoročne zelených rastlín, vaša skalka bude vyzerať dobre a sviežo prakticky po celý rok. Pri výbere rastlín ďalej dbajte aj na ich výšku a správne rozmiestnenie. Typickými rastlinami do skalky sú rozchodník, skalnica, rožec plstnatý ale aj poniklec či plesnivec.

 

skalka-zahrada-benefity-3

 

4. Záhrada pôsobí väčším dojmom

Skalky vyžadujú menší počet vysadených rastlín ako tradičné záhrady. Priestor tak pôsobí o čosi otvorenejšie, minimalistickejšie čo vytvára aj dojem väčšieho priestoru.

 

skalka-zahrada-benefity-5

 

Zdroj: contemporist.com

 

Mohlo by vás zaujímať:

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať