Poslať na mail

Zelené strechy predstavujú moderný spôsob výsadby rastlín priamo na streche domu. Inšpirujte sa príkladmi zo sveta. 
 
1. Keď majitelia tohto domu zatúžili po vytvorení nového domova a zároveň pracovného štúdia, obrátili sa na dizajnérov z ateliéru Hayhurst and Co. Práve oni sa postarali o maximalizáciu priestoru vytvorením zelenej strechy. Majitelia, samozrejme, okamžite súhlasili, no nie úplne bez podmienok. Nechceli totiž klasickú zelenú strechu pokrytú trávnikom, o svoju záhradu sa chceli aktívne starať ako pestovatelia. Výsledkom je terasovitá zelená strecha tvorená sériou podlhovastých kvetináčov. O výsadbu sa tak možno pravidelne a pohodlne starať.
 
zelene-strechy-inspiracia-1
 

Na streche je vysadených viac než 800 rastlín, pričom každá jedna bola vysadená osobne majiteľmi domu.

 

zelene-strechy-inspiracia-2

 

Kvetináče sú vyrobené z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele, vystlané geotextíliou a vybavené kvalitným odvodňovacím systémom.

 

2. Majitelia ďalšieho domu, tentokrát z Vietnamu, od architektov požadovali návrh domu s veľkou záhradou. Tí na požiadavku odpovedali originálnejším spôsobom – projektom domu s terasovitou zelenou strechou. Dom so zelenou strechou skutočne vyniká medzi okolitými stavbami v susedstve.
 

zelene-strechy-inspiracia-5

 

V prostriedku strechy nájdete otvor, ktorý je viditeľný z obývacej izby domu. Po istom čase ho začne lemovať vinič, majiteľom sa tak naskytne naozaj unikátny výhľad.

 

zelene-strechy-inspiracia-6

 

Otvor v streche tiež zabezpečuje dostatok prirodzeného svetla v interiéri.

 

 

Mohlo by vás zaujímať:
Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať