Poslať na mail

Valentín je za dverami, a tak nastal ten najvhodnejší čas, vniesť aspoň trochu lásky aj do vášho interiéru. Najjednoduchší spôsob ako to urobiť predstavujú rôznorodé dekorácie, menších aj väčších rozmerov, ale aj o čosi zložitejšie úpravy v domácnosti. Veríme, že si niektoré z týchto inšpiratívnych nápadov zamilujete natoľko, že sa stanú trvalou súčasťou vášho nového modernejšieho bývania, a teda nie len počas tohto obzvlášť romantického obdobia.

 

Mnohé z tipov, ktoré vám ponúkame si ľahko a v rôznych obmenách, vyrobíte aj sami. Stačí len trochu nápaditosti a šikovné ruky. Neváhajte využiť akékoľvek dostupné materiály, techniky či povrchy. Zamerajte sa na ružovú a červenú farbu, srdiečka a láskyplné nápisy.

 

Pokiaľ túžite len po krátkodobom oživení interiéru, siahnite po menších dekoráciách. Jednou z možností je využitie textílii nesúcich motívy lásky, napríklad v podobe neveľkých kobercov, ružových závesov alebo nápaditých návliečok na vankúše, ktoré ozvláštnia každú obývaciu izbu.

interier-inspiracie-4

Na stenách sa budú vynímať jednoduché nápisy v rámikoch či písmenká spojené do slov. Pokiaľ ste aj vy prepadli trendu využitia tabuľovej farby, ktorá má v rámci interiéru naozaj široké uplatnenie, stačí do rúk zobrať kriedu a premeniť takto ošetrené povrchy na romantické vyznania lásky.

interier-inspiracie-5

Pri hľadaní vhodných dekorácií v obchodoch, možno natrafíte aj na také, ktoré budú zároveň niesť aj funkciu nábytku – poličky či iného odkladacieho priestoru. V prípade, že vás táto možnosť zaujala, no hľadáte o čosi menej finančne náročné riešenie, stačí vám pár kusov drevených latiek, a vytvoríte si napríklad takúto efektne vyzerajúcu nástennú poličku.

interier-inspiracia-6

Ak ste pripravení na náročnejšie, permanentné premeny, ktoré vo vašej domácnosti nejaký ten čas pretrvajú, vyskúšajte premaľovať steny, alebo len ich časti momentálne veľmi trendovou pastelovou ružovou. Môžete použiť aj tapety s romantickými motívmi alebo menej náročné nálepky na stenu, prípadne si nápisy alebo obrázky namaľujte sami a oživte tak inak jednotvárne a nudné steny.

interier-inspiracie-7

 

Zdroj: Pinterest

Mohlo by vás zaujímať: 

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať