Poslať na mail

Jar je už o pár dní tu a s ňou prichádza aj čas pomaly prebudiť vašu záhradu k životu po zimnom spánku. Práve v tomto období je najlepšie pustiť sa do projektov, ktoré záhradku oživia a pripravia na teplejšie dni. Ako na to? Využite niektoré z našich typov!

Svieže záhradné jazierka

Doplňte vašu záhradu o rybník či jazierko s cieľom vytvoriť priestor na relaxáciu v pokojnom prostredí. Navyše, počas horúcich letných dní napomáhajú udržať príjemnejšiu teplotu v záhrade.

Väčšie záhrady znesú aj rozľahlejšie jazierka s mostíkom či efektným vodopádom.

Pre malé dvory môžete využiť napríklad takéto oceľové nádobky vyskladané podľa vašich predstáv a možností. Každé záhradné jazierko skrášlia vodné rastliny, ktoré v ňom zároveň udržujú správnu biologickú rovnováhu.

Správne osvetlenie

Počas pekného letného dňa vám pobyt v záhrade spríjemnia hrejivé slnečné lúče. Pri večerných posedeniach s rodinou či priateľmi docielite tú správnu atmosféru správnym osvetlením.

Vonkajšie svetelné reťaze sú jednoduchým a pomerne lacným spôsobom ako priestor záhrady osvetliť. Dodajú jej veselý a hravý vzhľad.

Obľúbené sú aj lampáše. Nebojte sa kombinovať rôzne veľkosti, farby a prevedenia.

Ak je súčasťou záhrady prístrešok, využiť môžete aj stropné svietidlá, napríklad v industriálnom štýle.

Praktický chodníček

Chodník je predovšetkým praktickou súčasťou záhrady, no jeho estetickým prevedením môžete v záhrade dosiahnuť divy. Inšpirujte sa nasledujúcimi príkladmi a pustite sa do stavby chodníka!

V súčasnosti existuje mnoho spôsobov ako jednoducho vytvoriť funkčný a zároveň pekný chodník aj svojpomocne. Návod na položenie záhradného chodníka z nášľapných platní nájdete tu.

Ak máte šikovné ruky, zapojte svoju kreativitu a vytvorte si napríklad aj takýto originálny chodníček.

V prípade, že už chodník v záhrade pár rokov máte, obdobie jari využite na jeho údržbu. Odstráňte mach či poškodenia spôsobené zimou a snehom, ktoré dali záhrade poriadne zabrať.

Zdroj: contemporist.com, pinterest.com

Mohlo by vás zaujímať:

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať