Poslať na mail

Aktuálne dizajnérske vychytávky sú reprezentované jednoduchosťou a funkčnosťou. Týmto mottom sa riadia aj veľké predajne nábytku, ktoré za menší peniaz chcú vyrobiť niečo, čo je trendy, no zároveň im to prinesie požadovaný zisk. A teda dôsledkom toho utrpí poväčšine kvalita jednotlivých produktov.

V tomto zaujímavom konkurenčnom boji si úplne inú pozíciu vybudoval nábytok z paliet. Hovoríte si, čo je to vôbec za slovné spojenie, že „paletový nábytok“? Je to na mieste, veď palety nie sú produkt určený pre ďalšiu výrobu, no aj napriek tomu si našli veľké uplatnenie.

Čím viac je trh preplnený super ponukami a takmer obdobnými produktmi, tým viac ľudia vyhľadávajú niečo iné. A presne túto požiadavku uspokojil alternatívny nábytok z paliet.

paletovy nabytok

Prečo sú palety ako výrobný vstup sú veľmi zaujímavé?

–  sú jednoducho opracovateľné,

– spĺňajú estetické štandardy,

– sú veľmi dobre kombinovateľné.

Ako je to s paletami na Slovenku? Ešte stále si ľudia nevedia palety predstaviť u seba doma? Vôbec nie! Mýtus o paletách, ktoré sú vraj v interiéri škodlivé a môžu do Vášho domu priniesť roztoče je zažehnaný! Nakoľko palety spĺňajú veľmi striktné štandardy, všetky sú ošetrené voči roztočom a rôznym škodcom. Takže nie je dôvod na strach.

Nábytku z paliet sa každým dňom teší viac a viac Slovákov. Najväčší úspech tento druh nábytku však zažal medzi mladými ľuďmi, ktorí tento nábytok nevnímajú len ako lacnú variantu pre zariadenie si nového bývania, ale taktiež ako dizajnérsky kúsok, ktorý je jedinečný, vkusný a hlavne eko.

nabytok z paliet

Výroba vlastného nábytku takzvaným spôsobom „do it yourself“ je v poslednej dobe veľmi trendy. Samozrejme, že nie každý má na výrobu vlastného nábytku čas. No na Slovensku sú už aj možnosti, kde môžete osloviť firmu, ktorá Vám zhotoví paletový nábytok podľa vašich predstáv.

Staršia generácia je predsa len konzervatívnejšia a nábytok z používaných paliet si vo svojej domácnosti predstaviť nevie. No ich názor už je oveľa benevolentnejší a využitie paletového nábytku vidia ako riešenie pre záhradné sedenie, či ako dekoráciu okolo domu.

paletovy nabytok

Vo svete majú palety veľký úspech. Interiér, exteriér, jednotlivé doplnky, ale aj celé byty zariadené v smart-eko štýle. Dokonca mnohé projekty nových domov obsahujú paletové prvky a počíta sa s ich využitím.

Raz jeden múdry grécky inovátor povedal: „Už je všetko vymyslené, ak chceš uspieť, inovuj to, čo už niekoľko rokov nik nezmenil.“ A tak možno aj paleta, pôvodne určená na prevoz a uskladnenie, nájde svoje nové využitie.

Vedeli by ste si nábytok z paliet u vás doma predstaviť aj vy?

Mohlo by Vás zaujímať

– Záhradný nábytok z paliet

– Palety ako praktický nábytok

Zdroj: Pure Junk, Pinterest

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať